Untitled Document

Share
 

 Hyrje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Andi K.

Andi K.

Postimet : 295

Pikët : 931

Reputacioni : 7

Data e regjistrimit : 06/02/2013

Mosha : 25

Vendbanimi : Tetovë - Maqedoni


Hyrje Empty
MesazhTitulli: Hyrje   Hyrje I_icon_minitimeSat Mar 29, 2014 6:51 pm

Hyrje


Falënderimet dhe lavdërimet e plota i takojn Allahut të Lartësuar, Atë e falënderojm dhe prej Tij falje dhe ndihmë kërkojmë. Kërkojmë mbrojtjen e Allahut prej të këqijave të vetvetes dhe të veprave tona. Atë që e udhëzon Allahu s'ka kush e lajthitë, e atë që Ai e lenë në lajthitje s'ka kush e udhëzon pos Tij. Dëshmoj se s'ka të adhuruar me meritë pos Allahut, i Cili është Një dhe i Pashoq, dhe dëshmoj se Muhamedi është rob dhe i dërguar i Tij. Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë mbi të, mbi familjen e tij të ndershme dhe mbi të gjithë shokët e tij fisnik.


Me emrin e Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!
"Kur robërit e Mi(besimtarë) të pyesin për Mua (thuaju se) Unë jam afër, i përgjigjem lutjeve të lutësit, kur ai më lutet Mua.
Prandaj, le t'i përgjigjen thirrjes Sime dhe le të më besojnë Mua, Për të qenë në rrugë të drejtë." [Bekare:186]


"Zoti juaj, ka thënë: "Më thirrni Mua(më adhuroni), Unë do t'ju përgjigjem (shpërblejë)! Me të vërtetë, ata që mendjemadhësohen e nuk duan të më adhurojnë - do të hyjnë të poshtëruar në skëterrë."[Gafir:60]


Pejgamberi [alejhis-selam] ka thënë:
"Zoti juaj është i turpshëm, fisnik dhe bujar, Ai turpërohet nga robi i Tij kur i ngritë duart në drejtim të Tij që t'i kthej ato pa asnjë përgjigje."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://islamishendrit.albanianforum.net
 

Hyrje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Thesari Ramazanit :: Lutja e pranuar-