Untitled Document

Share
 

 Aishja r.a. tregon:

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Andi K.

Andi K.

Postimet : 295
Pikët : 931
Reputacioni : 7
Data e regjistrimit : 06/02/2013
Mosha : 25
Vendbanimi : Tetovë - Maqedoni

Aishja r.a. tregon: Empty
28112014
MesazhAishja r.a. tregon:

" Sa herë që i Dërguari i Allahut a.s. i urdhëronte muslimanët për të bërë diçka, ai gjithnjë urdhëronte vepra të cilat ishin të lehta për t'u kryer (sipas fuqisë dhe durimit të tyre). Ata i thanë: 'O i Dërguari i Allahut! Ne nuk jemi si ti. Allahu vërtet tashmë t'i ka falur ty gjynahet e shkuara dhe të ardhme/ Nga kjo ai u nxeh derisa e tregoi këtë në fytyrën e tij, pastaj tha: "Nuk ka dyshim se ai që e ka frikë më shumë Allahun dhe që e njeh Atë më mire se të gjithë ju, jam unë'.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://islamishendrit.albanianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Aishja r.a. tregon: :: Komentet

No Comment.
 

Aishja r.a. tregon:

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Hadithe nga Buhariu-
Kërce tek: