Untitled Document

Share
 

  Selman Farisiu r.a. tregon se Pejgamberi a.s. ka thënë:

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Andi K.

Andi K.

Postimet : 295
Pikët : 931
Reputacioni : 7
Data e regjistrimit : 06/02/2013
Mosha : 25
Vendbanimi : Tetovë - Maqedoni

 Selman Farisiu r.a. tregon se Pejgamberi a.s. ka thënë: Empty
28112014
Mesazh Selman Farisiu r.a. tregon se Pejgamberi a.s. ka thënë:

"Kush lahet ditën e xhuma dhe pastrohet sa të mundet, pastaj lyen flokët (me vaj, me erë të mirë), ose bëhet me erë të mirë me erën e shtëpisë së vet, pastaj del për të shkuar (për namazin e xhumasë) dhe nuk ndan dy vetë të ulur pranë njëri- tjetrit (në xhami), pastaj fal aq sa i ka bërë detyrim Allahu atij dhe dëgjon në heshtje të plotë kur imami mban fjalën e caktuar, atij, padyshim do t'i falen gjynahet (që ka bërë) nga e xhumaja e fundit deri atë të xhuma." (883)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://islamishendrit.albanianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Selman Farisiu r.a. tregon se Pejgamberi a.s. ka thënë: :: Komentet

No Comment.
 

Selman Farisiu r.a. tregon se Pejgamberi a.s. ka thënë:

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Hadithe nga Buhariu-
Kërce tek: